"Stránky o ekozahradách a životním stylu respektujícím přírodní zákony, určené lidem, 
jimž zdraví naší planety není lhostejné." 

Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt

Kontakt

Autor stránek: Jaroslav Svoboda 

Vážení přátelé, situace je následující: telefon s sebou málokdy nosím
a používám ho jen občas, proto zde žádné číslo nenajdete.

Maily třídím (viz níže), někdo mi občas pomáhá se tím prokousat (viz foto),
aby bylo možno vše důležité efektivně vyřídit.

V životě se nedá stihnout úplně všechno, je to o prioritách.

Prosím o trpělivost trvá-li to déle, nakonec to bude stejně v ten "pravý čas".

A nebude-li to vůbec, svět se točit nepřestane.
Smířil jsem se konečně s tím, že nejsem schopen uspokojit každého.

Ekozahradník, který tráví všechen čas v kanceláři, není ekozahradník! :-)

Pouze díky tomuto přístupu vám mohu nabízet další zajímavé informace a nápady skrze články,
knihy a svou reálnou životní praxi, která se, jak asi tušíte, odehrává venku.

Děkuji za pochopení, a přeji hezký den.      Kurzy - použijte prosím přihlášky, které jsou u všech aktuálních kurzů ke stažení. Není-li v nabídce žádný termín kurzu, o nějž máte zájem, sledujte novinky které rozesílám, a přihlašte se až nový termín bude.

      Knihy - zde je možnost objednávání našich dvou knih "Ekozahrady" a "Zelenina".

      Ostatní záležitosti - samé příjemné věci, netýkající se bodů viz níže, pište na mail j.svoboda@ekozahrady.com       Mail mi nemá smysl psát, pokud se týká následujících věcí:

       Ekozahradní projekty - zakázky nyní nepřijímám, kompletně se zaměstnávám vlastními projekty, můžete se obracet na designéry které doporučuji.

       Kde sehnat různé rostliny - my v současné době rostliny neprodáváme (jen někdy přebytky na kurzech), zde jsou mé odkazy na oblíbené prodejce.

       Setkání, rozhovory, návštěvy, porady, konzultace - nemám již tyto aktivity v nabídce, abych měl čas na jiné. Nabízím aktuálně vyhlášené semináře, psaní článků do časopisů a fotografie. Vyjímečně dělám i přednášky,
pokud to termínově vyjde.

       Návštěvy u nás, prohlídky naší zahrady - Dotazů na návštěvu dostávám doslova stovky, od známých, kurzantů i neznámých lidí, reálných zájemců by byly možná desetitisíce, ale situace je taková, že i jedna návštěva od našich úplně nejbližších přátel za měsíc je pro nás společensky maximální hranicí. Rád vedu intenzivní našláplé kurzy, mám velmi rád lidi, ale pravdou je, že měsíc po kurzu nikoho dalšího (kromě své ženy a dvou psů) vidět nemusím. Čas pro sebe a klid žít je vzácný. Jedna návštěva denně, i jen dvouhodinová (kratší se ani při maximální snaze nikdy nepovedla), spolkne obvykle tvůrčí i osobní energii celého dne. Navíc zahrada je pro nás velmi osobním místem, jako pro většinu z vás obývací pokoj nebo ložnice. Zkuste si půl roku v kuse do svého bytu vodit pět návštěv denně, nebo skupiny lidí, vnímat jejich energie a vysvětlovat jim stále to samé a přibližně porozumíte důvodům, proč zde toto píši. Takže to prostě nemáme v nabídce, znamenalo by to obětovat svůj život pro inspiraci jiných lidí. A to není dobrá inspirace. Rád inspiruji a zároveň to radostně žiji, takže slovo NE je naprosto kouzelné slovo, díky jehož hojnému používání mne život opravdu baví a je čas dělat ty důležité věci. Dát přednost sobě, žít realitu dle své volby, pro mne znamená mít možnost vkládat překypující energii do knih, článků, kurzů, osobního růstu a další tvorby.
    Existují projekty přírodních zahrad, jejichž majitelé se rádi zaměřují na prohlídky a provázení zájemců (některým to i pár let vydrží), nebo existují zahrady neosobní, určené pro veřejnost, hlavně v Rakousku, zkuste pohledat na internetu pod hesly "ukázkové přírodní zahrady", "Natur im Garten",
"Garten Tulln" a tak podobně.


Děkuji za pochopení a přeji vám hodně lásky, radosti a hojnosti
nejlépe na čerstvém vzduchu a mezi svými rostlinami,
blízkými lidmi či jinými živočichy :-)  J.S.

      
  

O autorovi, webu a dalších projektech

Pokud se na stránkách vyskytují nějaké technické, odborné, grafické či pravopisné chyby, budu rád za upozornění.


Úvodní Ekozahrada Rostliny Kurzy Doporučuji Kontakt